Sázení na cyklistické závody

sports bettingVětšina sportovních fanoušků již jistě zaznamenala, že si rozvoje cyklistiky stačily povšimnout i sázkové, příklad Leo Vegas, kanceláře, které dnes již rozhodně nevypisují kurzy pouze na celkového vítěze Tour de France, jak tomu bylo ještě v nedávné minulosti. Ještě před několika málo lety se o cyklistiku zajímaly výhradně zahraniční sázkovky, dnes se však o cyklistiku zajímají i sázkovky tuzemské, takže vsadit na tento sport si lze i na jejích kamenných pobočkách.

Sázení na cyklistické závody však má i svá specifika, která jej odlišují od sázení na jiné sporty. Zaprvé je zde skutečnost, že cyklistika se – na rozdíl od fotbalu – na nejvyšší úrovní neprovozuje celoročně. Závodů je tedy podstatně méně než fotbalových zápasů.

Zadruhé je zde fakt, že k informacím o jednotlivých cyklistech se lze dostat daleko hůře, než se lze dostat například k informacím o fotbalových klubech nebo tenistech. To dává mnoho prostoru pro sázkaře, kteří nesledují pouze mainstreamová média, ale kteří cyklistice zevrubně rozumí.

Jako třetí odlišnost uveďme to, že kurzy na vítěze jednotlivých etap mohou sahat až do závratných výšin, což se v jiných sportech nestává příliš často. Na druhou stranu je však nutno poznamenat, že zatímco v tenise nebo ve fotbale sázíme pouze na dva (resp. na tři) možné výsledky, v cyklistice je počet možností roven počtu účastníků.

Pokud dáme toto všechno dohromady, pak zjistíme, že sázení na cyklistiku je natolik specifické, že může zaujmout i ty, které nebaví sázet na populárnější sporty. Bookmakeři navíc s vypisováním kurzů na cyklistické závody ještě nemají zdaleka takové zkušenosti, jako mají s vypisováním kurzů na fotbalové zápasy, takže ti sázkaři, kteří cyklistice opravdu rozumí a kteří se nebojí podrobně studovat všechny informace, si mohou přijít na velice slušné obnosy. A to se vůbec ještě neodvažujeme pouštět do živého sázení v průběhu jednotlivých závodů, které se některé sázkové kanceláře již rozhodly nabízet – i to je totiž ještě zcela neprobádané území!

No Responses