Cyklistika je bezpochyby jeden z fenoménů dnešní doby – a pokud zrovna nejste jedni z těch, kteří na kole každý den cestují za prací, či z těch, kteří své víkendy tráví cykloturistikou na horských kolech, pak jistě alespoň víte, že se ve Francii každoročně jezdí legendární Tour de France či že si z olympijských her v Londýně v roce 2012 odvezl zlatou medaili ze závodu horských kol Jaroslav Kulhavý.

Popularita cyklistky prostě a jednoduše roste závratným tempem, takže se stala něčím, co nelze jen tak přehlížet – klidně se vsadíme, že v ulicích dennodenně potkáváte daleko více cyklistů než fotbalistů nebo tenistů. I proto jsme se rozhodli nastoupit do onoho rozjetého vlaku a přidat tuto stránku k lavině stránek věnujících se cyklistice. Je to totiž téma, ke kterému stojí za to se vracet.

Tato stránka si rozhodně neklade za cíl dopodrobna prozkoumat celou cyklistiku. Právě naopak – chceme pouze vypíchnout několik základních a několik zajímavých témat týkajících se tohoto tématu. V několika článcích se tedy v krátkosti podíváme například na dějiny cyklistky, fenomén Tour de France či rozdíly mezi silničními a horskými koly. Pokud vás cyklistika byť jen trochu zajímá, jsou toto právě ta témata, o kterých prostě musíte mít alespoň základní přehled.

Zbylé články jsou pak věnovány jednomu ze spíše okrajových témat, a to sice fenoménu sázení na cyklistické závody. I když sázení na tuto sportovní disciplínu není zdaleka tak populární, jako sázení na sporty jako fotbal nebo tenis, nabídka sázkových příležitostí se neustále rozšiřuje a jistě tedy stojí za pozornost.